Radomíra Mědílková

 

:: Úvodní strana
:: Interní onemocnění
:: Autoimunitní onemocnění
:: Onemocnění pohybového
aparátu a páteře
:: Léčení neplodnosti
:: Psychické problémy, drogy
:: Rakovinová onemocnění
:: Další choroby
- infekce, epilepsie, atd.
:: Vis maior
:: Nesmyslný zápas
· Případ HIV
· Co mě mrzí na některých lékařích
· Co přinesl čas
· Z připravované knihy
· Závěr

:: Exorcismus po česku
· Úvod
· Metoda
· Duše
· Ďábel
· Moji spolupracovníci
· Přírodní bytosti, Elementární útvary
· Exorcismus
· Sexuální zločiny
· Okultismus
· Církev, psychologie, morální zdraví
   


Až ti bude v životě nejhůř,
otoč se ke slunci
a
všechny stíny padnou za tebe.

John Lennon

 

Onemocnění pohybového aparátu a páteře

 

Onemocnění pohybového aparátu a páteřeTato oblast se jeví jako značně bezproblémová. Svaly za pomoci terapie umístí kosti do správné polohy, vaziva se zpevní a výsledky jsou trvalé.Nejsložitější byl případ mladého muže, jehož bederní obratel dorostl pouze do poloviny. Po delším působení organizmus vadu kompenzoval zesílením vazivových obalů kolem páteřního sloupce.

 

Artrózy chrupavek se jeví spíše jako následek nesprávné polohy kostí, které se pak v kloubu navzájem odírají. Když se poloha upraví, chrupavka zregeneruje. Složité mohou být případy, kdy jsou kosti vytaženy ze správné polohy stresovým sevřením svalů. Potom je třeba zaměřit se na psychické příčiny.

 

 

Diagnostika páteře a pohybového aparátu

 

Začínáme u ramenní konstrukce. Sledujeme, jestli nedošlo k posunu do stran nebo k pootočení, rotaci. Sledujeme, jestli jsou správně umístěna žebra v hrudní kosti, ve svých mělkých důlcích. Podobně zkontrolujeme pánev – posun, rotace,horizontální úroveň horních okrajů; není-li sklopena kolem horizontální osy. Zkontrolujeme polohu lopatek, upevnění žeber zezadu v páteři, zajímáme se i o úpony zádového svalstva, nejsou – li v zánětu. Polohu páteře sledujeme ve směru zepředu dozadu (kyfóza, lordóza), zprava doleva (skolióza), kolem vertikální osy (rotace). Pak se věnujeme poloze lebky. Může být posunuta do stran, pootočena na prvních obratlích, sklopena dozadu, takže spodní okraj je jakoby přiražen k páteři. Všechny tyto závady mohou tlačit na hlavové cévy, zejména hrdelní tepny. To způsobuje např. nedostatečný přísun kyslíku do mozku, od čehož mohou pocházet bolesti hlavy, zhoršená paměť a pozornost. Mohou být stlačené i tepny štítné, což může způsobit atrofii štítné žlázy a jiné její pestré poruchy. Podobně může špatná poloha pánve tlačit na tepny kyčelní, ovlivňovat funkci střev a stav orgánů malé pánve.

 

Důležité je zjistit, jestli nejsou takzvaně zablokována primární žebra. Jde o první pár žeber, která jako malé obloučky vystupují nad klíční kostí. Mohou nevhodně zapadnout za obratlové výběžky. Nízko, takže na páteřní sloupec pod nimi vzniká značný tlak, který může způsobit vytlačení ploténky nebo skoliózu. Nebo zapadnou asymetricky, jedno dopředu, druhé dozadu. V tomto případě dochází k pootočení páteře, rotaci. Jsou i jiné možnosti, ale vždy je nutno zkontrolovat, jestli nezpůsobují tlak na vagový nerv, který prochází v jejich oblasti. Inervuje mnoho orgánů a tlak může způsobit bolesti hlavy, zhoršené dýchání, srdeční arytmie, zvracení, průjmy i další potíže.

 

Jako další krok sledujeme kosti horních končetin. I pažní kost bývá pootočena kolem své osy; někdy i kost loketní a vřetenní obráceným směrem vůči pažní; někdy i ruka obráceně vůči kosti loketní a vřetenní. Což ovšem dosti bolí. Tyto rotace mohou utiskovat dlouhé nervy, vybíhající z krční páteře a končící až v prstech. Pak ruce brní a chromnou.

 

Dále je nutno zkontrolovat polohu stehenních kostí v kyčelních kloubech. Mohou být posunuté různými směry i pootočené. V každém tomto případu dochází k odírání chrupavek v kyčelním kloubu, které může vyvrcholit totální endoprotézou. Koleno je velmi složitý a choulostivý kloub, jeho diagnóza přesahuje možnosti našeho orientačního líčení. Podobně návaznosti chodidla v kotníku a poměry v nártu mohou být složité.

 

V lidském těle je přes 200 kostí, takže po tomto orientačním vyšetření může následovat další dle konkrétní situace. Ale srovnání kostí do správné polohy probíhá rychle a bez problémů. Složitý může být boj se stresem, který stahuje svaly, takže tyto vytahují kosti ze správné polohy v kloubech a demolují páteř. Stres dokáže člověku zahrát na jeho pohybové ústrojí celou symfonii bolesti.

 

Nepřehlížejte počínající bolesti, snažte se napravit bolavé místo co nejlépe a nejrychleji. Části pohybového ústrojí jsou velmi provázané, neriskujte dominový efekt.

 

 
    Created by WEB-STUDIO  
Léčitelská praxe
Napište mně