Radomíra Mědílková

 

:: Úvodní strana
:: Interní onemocnění
:: Autoimunitní onemocnění
:: Onemocnění pohybového
aparátu a páteře
:: Léčení neplodnosti
:: Psychické problémy, drogy
:: Rakovinová onemocnění
:: Další choroby
- infekce, epilepsie, atd.
:: Vis maior
:: Nesmyslný zápas
· Případ HIV
· Co mě mrzí na některých lékařích
· Co přinesl čas
· Z připravované knihy
· Závěr

:: Exorcismus po česku
· Úvod
· Metoda
· Duše
· Ďábel
· Moji spolupracovníci
· Přírodní bytosti, Elementární útvary
· Exorcismus
· Sexuální zločiny
· Okultismus
· Církev, psychologie, morální zdraví
   


Až ti bude v životě nejhůř,
otoč se ke slunci
a
všechny stíny padnou za tebe.

John Lennon

 

Autoimunitní onemocnění

 

Idiopatická plicní fibróza

Autoimunitní onemocněníJe považována za imunopatologické onemocnění s nepříliš potěšitelnou prognózou, při jehož složitosti není možné zjistit základní příčiny. Ubývá při něm aktivní plicní tkáně, která je nahrazena vazivem. Na více případech se mi jevila jako záležitost ponejvíce stresová. Vlivem stresu se svírají cévy nutritivního oběhu plic, t.j. zásobující plicní tkáň z aorty. Tkáň nekrotizuje a automatickými mechanismy je odstraňována a nahrazována vazivem. Po uvolnění cév regeneruje velmi rychle. Současné zúžení cév vlivem usazených imunokomplexů je pravděpodobné.

 

Sarkoidóza plic

Je obdobou plicní fibrózy. Na rozdíl od ní začíná výrazně v plicních hilech (svazky bronchů a cév) a postupně se šíří do tkáně plic. Reakcí se zúčastňují hlavně monocyty a makrofágy, kdežto u fibrózy makrofágy a neutrofily. Lze uvažovat o zúžení mízních cév a o útlaku spíše svalového původu. Po uvolnění odezní obě choroby přibližně stejně rychle.

 

Autoimunitní záněty štítné žlázy

Příčina je velmi podobná jako u předcházejících onemocnění. Dochází k dramatickému zúžení štítných tepen, žil i mízních cév. Většinou se na tom podílejí závady na krční páteři a chybné postavení lebky na prvních krčních obratlích. Tkáni chybějí výživné i obranné látky, nekrotizuje, a organismus ji jako takovou odstraňuje. Občas se snaží úbytek tkáně a deficit hormonů nahradit novou tkání, strumou, která však není náležitě funkční, takže dochází k pestré paletě poruch. Regenerace se úspěšně dařila, když byla choroba podchycena v začátcích. Rozvinutou chorobu se daří zastavit; k vyzkoušení možností regenerace je však potřebná vytrvalost pacientů. Domnívám se, že je potřeba bojovat o každý kousek funkční štítné žlázy, protože je i důležitým imunitním orgánem.

P.S. Už jsem mohla zaznamenat úplné vyléčení pokročilé choroby.

 

 
    Created by WEB-STUDIO  
Léčitelská praxe
Napište mně